Skip to main content

Damaris Soumokil

Werken bij KLM is prachtig, maar het moet ook eerlijk, gezond en toekomstbestendig blijven. Als purser en ervaren vertegenwoordiger in de groepscommissie weet ik wat er speelt binnen het korps. Ik ken de uitdagingen waar we dagelijks tegenaan lopen en zet me in om onze arbeidsvoorwaarden te beschermen en te verbeteren.

Sinds 2016 ben ik actief bij FNV Cabine en zet ik me in voor de belangen van ons cabinepersoneel. Van 2018 tot 2020 was ik lid van het dagelijks bestuur, waar ik me ingezet heb voor de onderhandelingen rondom onze cao en het sociaal plan. Sinds juni 2022 ben ik gekozen vertegenwoordiger in groepscommissie 31 van Inflight, waar ik onder andere bij heb gedragen aan het nieuwe promotiebeleid en nu deelneem aan het langetermijn thema “perspectief”. Mijn ervaring en inzet zijn mijn garantie voor een sterke stem binnen de medezeggenschap!

Ik sta voor:

  • een sterke cao en eerlijke arbeidsvoorwaarden, zonder concessies aan onze rechten;
  • werkdruk en roosterdruk die beheersbaar blijven, zodat we gezond en met plezier ons werk kunnen doen;
  • gelijke kansen voor iedereen, omdat diversiteit en inclusie ons als korps én bedrijf sterker maken;
  • een stem die écht luistert en ervoor zorgt dat onze belangen behartigt worden door het management;
  • openheid, transparantie en constructief overleg. Maar vooral geloof ik in de kracht van het korps. Samen staan we sterker.

Wil jij dat jouw stem telt? Stem dan op mij, Damaris Soumokil.

Arbeidsvoorwaarden beschermen

Ik vind het belangrijk dat het bedrijf weet wat er speelt in het korps en dat dit bespreekbaar wordt gemaakt. En andersom, dat we context kunnen delen bij de keuzes die het bedrijf maakt. Daarnaast kan ik als actief lid onze arbeidsvoorwaarden beschermen en de cao respecteren en naleven. Ik sta voor vernieuwing, gelijke behandeling, democratie, constructief overleg en transparantie. Dit zie ik terug bij FNV Cabine.

‘Luisteren met empathie is de kortste weg naar begrip.’

Mijn focus ligt op het behoud en verbetering van onze werkomstandigheden. In goede gezondheid tot je pensioen je vak uitoefenen als uitgangspunt. Ik wil als spreekbuis fungeren voor het korps en ik streef ernaar dat het effect van afspraken/methodieken door iedereen gedragen wordt. Wat daarbij van belang is, is dat luisteren met empathie de kortste weg is naar begrip.

Groeien door gelijke kansen

DE&I (diversiteit, gelijkwaardigheid en inclusie) zorgt voor een sterke en succesvolle organisatie. Een diverse groep mensen brengt nieuwe ideeën en betere beslissingen. Als iedereen zich welkom en gewaardeerd voelt, werkt dat fijner en beter. Gelijke kansen geven iedereen de mogelijkheid om te groeien. Bovendien doen bedrijven met een divers en inclusief team het vaak beter. Kortom: het is goed voor medewerkers én voor KLM!

Stem op Damaris Soumokil – Jouw stem in de groepscommissie!